Vundamendi hüdroisolatsioon

Isoleerimata vundament jääb talvel külmaks, mistõttu hoone põrandad võivad olla külmad.

Välishüdroisolatsiooni paigaldamise eesmärgiks on takistada ehitist kahjustava vee või niiskuse sissetungi tarinditesse. Bituumenkihi pealepõletamine takistab vundamendi niiskumist.

Kuna vundamendi soojustamisest ja hüdroisolatsioonist sõltub maja tervis ja eluiga, siis on vundamendi hüdroisolatsioon väga oluline.

Väliminehüdroisolatsioon- vundamendi hüdroisolatsioon

  • Välishüdroisolatsioon koosneb ühest või mitmest omavahel ühendatud isolatsioonikihist.
  • Hüdroisolatsioonitöid ei tohi teha, kui õhutemperatuur on alla +5 C. Kuivamisfaasis peab isolatsiooni kaitsma sademete, päikese ja külma eest. Sobivateks aluspindadeks on betoon, müüritis, lubitsement- või tsement-krohv.
  • Võimalikud välishüdroisolatsioonisüsteemid: jäik või elastne mineraalne isolatsioonivõõp;

ühe- või kahekomponentne bituumen-pakskiht; veetihedad bituumenpaanid; veetihedad tehismaterjalist paanid; tihenduskrohv tsemendi baasil.

  • Ehitiste projekteerimisel tuleks igal juhul eelistada ehitise hüdroisoleerimist väljastpoolt. Nii takistatakse vee ja niiskuse tungimine piirdekonstruktsioonidesse.

Bituumenist rullmaterjali kasutatakse ka sokli hüdroisolatsiooni töödel. Kõnealuse töö juures kaetakse aluspind praimeriga, rullmaterjal keevitatakse pinnale, vajadusel paigaldatakse valmispinnale sokli soojustusmaterjal. Oluline on, et aluspind oleks piisavalt tasane, rullmaterjal peaks korralikult aluspinna küljes kinni olema, pigijoon valutatakse vuugist välja sarnaselt katusetöödele.

Vundamendi hüdroisolatsioon tagab teie majale ka stabiilsema sisekliima ning “hea tervise”
NB! Meie kompetentsi kuulub ka:
– vundamendi soojustamine